Život on Air

#8_ Kateřina Císařová _ Herečka

Episode Summary

Rozhovor s Kateřinou Císařovou, herečkou a divadelnicí. Kateřina má stálé angažmá v pražském divadle Na zábradlí, působí také v Národním divadle a podílí se i na novém projektu nezávislého souboru Ufftenživot - "This is not a lovesong". S Kateřinou jsme se bavili o její cestě k divadlu. O hereckých klišé, nebo o tom k čemu nám divadlo může být dnes.

Episode Notes

Tento rozhovor jsme uvedli tím, když Kateřina začínala s divadlem v amatérském souboru Vozichet v Jablonci nad Nisou spolu s její nejlepší kamarádkou Bárou Purmovou. Pokračovali jsme přechodem do profesionálního prostředí skrze studium na DAMU. Cestou jsme se zastavili u hereckých klišé a u toho, k čemu může divadlo být ve 21. století. Společně jsme pojmenovávali co to znamená, když studujete na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU. Rozhovor končil krátkým zastavením u nového projektu souboru Ufftenživot s pracovním názvem “This is not a Lovesong”, jehož je Kateřina součástí. Z mého pohledu pro mě byla nejzajímavější pasáž, kde jsme se věnovali hereckým klišé, hereckému egu. Tomu jak nebýt líní a negeneralizovat, dát si práci s tím přemýšlet a nezjednodušovat si cestu například rozdělováním světa na dva póly, na my a oni. Jestli jsem před natáčením tohoto podcastu v něco doufal, tak to bylo to, že ukážeme světu “Herečku” v takovém světle, ve kterém ji většinou nevidíme. Inteligentní a charismatickou, tvůrkyni která nezdobí svět sama sebou, ale tím, že nad něčím kriticky přemýšlí a to sdílí se světem nejen skrze divadlo. 21.st už nepotřebuje bulvární pohled na profesi herečky, ale naopak vyžaduje jít do hloubky, například jako v tomto rozhovoru s Kateřinou Cisařovou.  

Další důležité odkazy

Odebirej _ bit.ly/zivotapple _ bit.ly/zivotgoogle _ bit.ly/zivotspotify

Podcast "Život on AIR" produkuje divadelní soubor Ufftenživot - www.ufftenzivot.cz / facebook.com/ufftenzivot / instagram.com/ufftenzivot

Chcete-li  podporovat naši práci tak můžete zde - www.ufftenzivot.cz/snami

Podcastem vás provázel Jiří Šimek.