Život on Air

#11_ Nataša Mikulová a Lucia Čižinská _ Nutí mě to přemýšlet

Episode Summary

Rozhovor s herečkami Natašou Mikulovou a Lucií Čižinskou (s nejlepším "coverfotem" ze všech). Obě ženy jsou součástí našeho nového projektu “This is not a lovesong”, který bude mít premiéru v listopadu. Jsou to skvělé divadelnice a herečky, které ovšem toto označení překračují a tím i nově definují, co to znamená být herečkou/hercem. Tato hodinu a půl dlouhá inspirativní debata o herecké profesi, o studiu na pražské DAMU, stěhování ze Slovenska do Česka, nebo o všech těch bulvárních představách které jsou spojené s herectvím, vám může ukázat nový úhel pohledu na herectví a divadlo.

Episode Notes

Rozhovor s herečkami Natašou Mikulovou a Lucií Čižinskou. Obě ženy jsou součástí našeho nového projektu “This is not a lovesong”, který bude mít premiéru v listopadu. Jsou to skvělé divadelnice a herečky, které ovšem toto označení překračují a tím i nově definují, co to doopravdy znamená být herečkou/hercem.  A to je hlavní smysl této hodinu a půl dlouhé inspirativní debaty o herecké profesi, o studiu na pražské DAMU, stěhování ze Slovenska do Česka, nebo o všech těch bulvárních představách které jsou spojené s herectvím. Přál bych si, aby tento rozhovor, stejně jako rozhovor číslo 8 s Kateřinou Císařovou, který byl na podobnou notu, slyšel každý. Vždy, když se setkám s někým, kdo mě nezná, položí mi otázku: "co děláš za práci?" Já odpovím: " jsem herec". A pak vždycky zazní : “aha a kde hraješ?” A já začnu odpovídat: "v tom a tom nezavislém divadle" ...  "nedělám divadlo podle scénáře.." atd. A většina lidí neví, co si o tom má myslet a upřímně nechápou co dělám. Herectví je pro ně buď seriál ULICE, nebo jakákoli konverzační komedie v kamenném divadle. A to mě mrzí, protože v herectví nebo v hereckém tréningu, jak se od Lucie a Nataši dozvíte, je toho mnohem, mnohem víc. 

Další důležité odkazy

Odebirej _ bit.ly/zivotapple _ bit.ly/zivotgoogle _ bit.ly/zivotspotify

Podcast "Život on AIR" produkuje divadelní soubor Ufftenživot - www.ufftenzivot.cz / facebook.com/ufftenzivot / instagram.com/ufftenzivot _/ _

Chcete-li  podporovat naši práci tak můžete zde - www.ufftenzivot.cz/snami

Podcastem vás provázel Jiří Šimek.